کارشناسی پیوسته حسابداری

اطلاعات رشته تحصیلی کارشناسی پیوسته حسابداری

توانایی های کاردان حسابداری
پس از پایان دوره تحصیلی کاردانی پیوسته علمی کاربردی حسابداری ، فارغ التحصیلان این رشته دارای توانمندی های زیر می باشند :

 • حسابداری انواع فعالیت های مالی
 • تهیه انواع گزارشات و صورت های مالی
 • تشخیص انواع مالیات ها و مشارکت در حل اختلافات مالیاتی
 • مشارکت در رسیدگی حسابرسی
 • مشارکت در مطالعات، بررسی ها، برنامه ریزی ها و بودجه بندی ها

مشاغل فارغ التحصیلان کاردانی پیوسته حسابداری
فارغ التحصیلان این رشته پس از اتمام تحصیل می توانند در مشاغل زیر مشغول به کار شوند :

 • حسابداری مالی
 • حسابداری صنعتی
 • حسابداری دولتی
 • کمک حسابرسی
 • حسابرسی داخلی
 • متصدی امور مالیاتی

شرایط پذیرش دانشجو در رشته کاردانی پیوسته حسابداری

افرادی می توانند در این رشته مشغول به تحصیل شوند که شرایط زیر را داشته باشند :

 • دارا بودن دیپلم فنی حرفه ای یا کاردانش در رشته مرتبط
 • قبولی در آزمون سراسری
 • دارا بودن شرایط عمومی تحصیل در نظام آموزش عالی

شرایط تحصیلی دوره آموزشی کاردانی پیوسته علمی کاربردی حسابداری
دروس این دوره شامل 71 واحد دانشگاهی می باشد که 11 واحد آن دروس عمومی مصوب شورای عالی برنامه ریزی است و هر واحد نظری معادل 16 ساعت، هر واحد آزمایشگاهی معادل 32 ، هر واحد کارگاهی معادل 48 ساعت و 2واحد کارآموزی که هر واحد آن معادل 120 ساعت است. دروس آزمایشگاهی و کارگاهی یک واحدی می تواند از 48 تا64 ساعت افزایش یابد

خانم دکتر شوشتریان
مدیر گروه
07136987
shoshtarian@apadana.ac.ir
ساعات مشاوره: شنبه 12-10: ساختمان معلم
سیده زینب موسوی
کارشناس گروه حسابداری
071-36987-107
zmousavi481@yahoo.com
شنبه تا چهارشنبه ساعت 8-14 ، ساختمان معلم ، طبقه اول ،سمت چپ

چارت درسی هر رشته، نقشه راه دانشجویان در هر دوره آموزشی بوده و شامل: درس های پیشنهادی برای هر نیمسال، تعداد واحد پیشنهادی برای هر نیمسال، دروس دارای پیش نیاز و هم نیاز، کد درس ها و ... می باشد. برای استفاده مناسب از چارت درسی به نکات زیر توجه فرماييد:

الف) انتخاب واحد نیمسال اول توسط آموزش دانشگاه صورت میپذیرد، اما انتخاب واحد نيمسالهای بعد توسط دانشجو انجام خواهد شد. اکيداً توصيه میشود که دانشجویان بر اساس چارت درسي رشته خود انتخاب واحد نمايند تا با مشکلی روبرو نگردند؛

ب) دروس هر نیمسال فقط در همان نیمسال ارائه میشود؛

ج) اگر به هر دليل، مایل به اخذ تعداد واحد کمتر یا بیشتری از تعداد مشخص شده در هر نیمسال هستید، حتماً با مدیرگروه خود مشورت کنید؛

د) بعضی از دروس قبل از اخذ شدن توسط دانشجو باید یک سری از شرایط را داشته باشند تا سیستم به دانشجو اجازه اخذ آن درس را بدهد؛ وقتی گفته ميشود درس الف پیش نیاز درس ب  است، به این معنی ميباشد که قبل از برداشتن درس ب حتماً باید درس الف گذرانده شده باشد و وقتی ميگردد دو درس هم نیاز یکدیگر هستند به این معنی است که باید هر دو درس با هم در یک ترم اخذ شوند.

هـ) جهت اخذ مدرک، تمامي دروس قيد شده در چارت درسي و از جمله دروس اختياري بايستي گذرانده شوند.

ي) چارت درسی رشته خود را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

لینک دانلود

 

سر فصل دروس هر رشته، برنامه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فن آوری برای آن رشته است، که تعریف، هدف، اهمیت و ضرورت رشته و هم چنین طول دوره و تعداد واحد های درسی لازم برای اخذ مدرک در آن رشته را شامل می شود. انواع دروس (شامل دروس جبرانی، اصلی، تخصصی، اختیاری و عمومی) به همراه عناوینی که در هر درس بایستی تدریس شود در این برنامه موجود است. بعلاوه لیستی از کتاب های معتبر جهت معرفی منبع برای هر درس در این برنامه ها ارایه شده است. اساتید و دانشجویان عزیز می توانند با مراجعه به فایل زیر اطلاعات مناسب و مهمی را در مورد رشته خود به دست آورند.

لینک دانلود

ریاضی کاربردی (معصومه جوکار) لینک دانلود
پژوهش عملياتي 2 (پيام فرهادي) لینک دانلود
تحقيق در عمليات (پيام فرهادي) لینک دانلود
زبان خارجي لینک دانلود
اقتصاد کلان لینک دانلود
حسابداري ميانه 2 لینک دانلود
حسابداري ميانه 1 لینک دانلود

 

مؤسسه آموزش عالی آپادانا از مهر ماه 1387 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همت جمعی از اساتید نمونه و برجسته دانشگاه شیراز فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نموده است. این مؤسسه در حال حاضر در رشته های هنر و معماری، فنی مهندسی و علوم انسانی، در مقاطع مختلف كاردانی و كارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش كشور و هم چنین پذیرش های بدون آزمون این سازمان (بجز در مقطع ارشد)، دانشجو می پذیرد و امیدوار است در سال های آتی دوره های آموزشی خود را در رشته ها و مقاطع دیگر گسترش دهد. كلیه قوانین و مقررات مؤسسه تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدارك تحصیلی دانش آموختگان مؤسسه مورد تأیید رسمی این وزارت می باشد.