کارشناسی ارشد حقوق (مالی-اقتصادی)

اطلاعات رشته تحصیلی کارشناسی ارشد حقوق (مالی-اقتصادی)

این دوره یکی از برنامه های علمی تخصصی حقوق است که به منظور آموزش ابعاد فقهی  و حقوقی مطرح در مسائل مالی و اقتصادی داخلی و بین المللی تشکیل می گردد.برنامه های آموزشی این دوره به نحوی طراحی گردیده که ضمن تناسب با رشته و توسعه علم و فناوری در دنیای  فعلی  با برنامه و سیاست های اقتصادی و توسعه ای دولت ، هماهنگ و منطبق می باشد در این دوره دانشجویان با مطالعه و تحقیق موضوعات حقوق مالی و اقتصادی کشور و مطالعه تطبیقی نسبت به موضوعات مشابه  در کشور های پیشرفته توانایی قدرت تجزیه و تحلیل و تطبیق این مقررات را در موضوعات متنازع فیه  کسب  می نمایند در این دوره  با توجه به مقررات جاری و مدیریت مالی و دولتی  و سیاست های اخیر نظام مبنی بر خصوصی  سازی و واگذاری امور تصدی گری به بخش خصوصی ، مطالعه و تحقیق و پژوهش در خصوص مقررات مالی و اقتصادی حاکم بر بخش های دولتی ، عمومی و خصوصی و روابط بین بخش دولتی  و خصوصی که کاربرد علمی دارد طراحی گردیده است.

بدین مظور در این دوره اهداف زیر را تعقیب می نماید :

1_ تربیت نیرو های متخصص برای رفع نیاز های حقوقی مالی _اقتصادی کشور به ویژه در سنگر قوه قضاییه و همچنین آماده نمودن نیرو های  توانمند برای حضور در عرصه بین الملل در ارتباط با مسائل مختلف حقوقی مالی _ اقتصادی .

2_آشنایی دانشجویان با قواعد و مقررات داخلی و بین المللی مربوط به حقوق مالی _ اقتصادی  سازمان ها و موسسات داخلی و بین المللی به منظور ارتقا  سطح آمادگی  آنان برای پاسخگویی به نیاز های علمی و اجرایی هنگام با تحولایت علمی روز و اداره امور  دستگاه های مرتبط در سطح شهرستان ، استان ، کشور  با روش های علمی می باشد .

 

دوره کارشناسی ارشد حقوق مالی _اقتصادی ( بدون احتساب یک نیم سال تحصیلی به منظور گذراندن دروس کمبود و پیشنیاز  عمومی و با احتساب زمان تهیه و دفاع از پایان نامه ) حداقل 4 نیم سال تحصیلی و حداکثر 6  نیم سال تحصیلی خواهد بود. تعداد کل واحد هاس درسی حقوق مالی _ اقتصادی 32 واحد و به شرح ذیل می باشد :

1_ دروس اختصاصی ( اعم از الزامی 22 واحد و اختیاری 6  واحد ) که جمعاَ 28  واحد می باشد  .

2_پایان نامه 4 واحد مطابق مقررات مربوط به کارشناسی ارشد مصوب مراجع ذیصلاح .

تبصره یک : دروس پیش نیاز عمومی به تشخیص گروه آموزشی قبل از دروس الزامی به دانشجویان ارائه می گردد.

تبصره  دو : دروس کمبود بر اساس مقررات به تناسب رشته تحصیلی مقطع کارشناسی دانشجو به تشخیص گروه آموزشی مربوطه به دانشجویان ارائه می گردد

دکتر آیدا مخترع
مدیر گروه
071-33605011
mokhtare.aida@gmail.com
دوشنبه الی چهارشنبه از ساعت 8:00 الی 14:30
نسیم السادات جنابعلی جهرمی
کارشناس گروه
071-36987-116
Jenabali@apadana.ac.ir
شنبه تا پنجشنبه ساعت 8-14 ، ساختمان معلم ، طبقه اول ،سمت راست

چارت درسی هر رشته، نقشه راه دانشجویان در هر دوره آموزشی بوده و شامل: درس های پیشنهادی برای هر نیمسال، تعداد واحد پیشنهادی برای هر نیمسال، دروس دارای پیش نیاز و هم نیاز، کد درس ها و ... می باشد. برای استفاده مناسب از چارت درسی به نکات زیر توجه فرماييد:

الف) انتخاب واحد نیمسال اول توسط آموزش دانشگاه صورت میپذیرد، اما انتخاب واحد نيمسالهای بعد توسط دانشجو انجام خواهد شد. اکيداً توصيه میشود که دانشجویان بر اساس چارت درسي رشته خود انتخاب واحد نمايند تا با مشکلی روبرو نگردند؛

ب) دروس هر نیمسال فقط در همان نیمسال ارائه میشود؛

ج) اگر به هر دليل، مایل به اخذ تعداد واحد کمتر یا بیشتری از تعداد مشخص شده در هر نیمسال هستید، حتماً با مدیرگروه خود مشورت کنید؛

د) بعضی از دروس قبل از اخذ شدن توسط دانشجو باید یک سری از شرایط را داشته باشند تا سیستم به دانشجو اجازه اخذ آن درس را بدهد؛ وقتی گفته ميشود درس الف پیش نیاز درس ب  است، به این معنی ميباشد که قبل از برداشتن درس ب حتماً باید درس الف گذرانده شده باشد و وقتی ميگردد دو درس هم نیاز یکدیگر هستند به این معنی است که باید هر دو درس با هم در یک ترم اخذ شوند.

هـ) جهت اخذ مدرک، تمامي دروس قيد شده در چارت درسي و از جمله دروس اختياري بايستي گذرانده شوند.

ي) چارت درسی رشته خود را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

لینک دانلود

 

سر فصل دروس هر رشته، برنامه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فن آوری برای آن رشته است، که تعریف، هدف، اهمیت و ضرورت رشته و هم چنین طول دوره و تعداد واحد های درسی لازم برای اخذ مدرک در آن رشته را شامل می شود. انواع دروس (شامل دروس جبرانی، اصلی، تخصصی، اختیاری و عمومی) به همراه عناوینی که در هر درس بایستی تدریس شود در این برنامه موجود است. بعلاوه لیستی از کتاب های معتبر جهت معرفی منبع برای هر درس در این برنامه ها ارایه شده است. اساتید و دانشجویان عزیز می توانند با مراجعه به فایل زیر اطلاعات مناسب و مهمی را در مورد رشته خود به دست آورند.

لینک دانلود

زبان تخصصی (کبری منصوری زاده) لینک دانلود
حقوق مالي - محاسباتي و بودجه (افشين جعفري) لینک دانلود
روش تحقيق و مآخذ شناسي (رستگار) لینک دانلود
سازمانهاي اقتصادي بين المللي (آيدا مخترع) لینک دانلود
حقوق محيط زيست (آیدا مخترع) لینک دانلود
متون حقوقي (1) (کبری منصوری زاده) لینک دانلود
حقوق بانکي(داخلي و بين المللي) لینک دانلود
حقوق سرمايه گذاري خارجي در ايران لینک دانلود
متون حقوقي (2) لینک دانلود
مؤسسه آموزش عالی آپادانا از مهر ماه 1387 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همت جمعی از اساتید نمونه و برجسته دانشگاه شیراز فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نموده است. این مؤسسه در حال حاضر در رشته های هنر و معماری، فنی مهندسی و علوم انسانی، در مقاطع مختلف كاردانی و كارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش كشور و هم چنین پذیرش های بدون آزمون این سازمان (بجز در مقطع ارشد)، دانشجو می پذیرد و امیدوار است در سال های آتی دوره های آموزشی خود را در رشته ها و مقاطع دیگر گسترش دهد. كلیه قوانین و مقررات مؤسسه تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدارك تحصیلی دانش آموختگان مؤسسه مورد تأیید رسمی این وزارت می باشد.