کاردانی پیوسته کامپیوتر

اطلاعات رشته تحصیلی کاردانی پیوسته کامپیوتر
هدف از این برنامه تربیت کاردان فنی در رشته نرم افزار کامپیوتر است که در ادامه دوره سه ساله فنی و حرفه ای رشته کامپیوتر تهیه شده و با استفاده از آموخته های تئوری و عملی بتواند در زمینه مشاغل مربوطه با توانایی ها و مهارت های علمی مشخص از عهده وظایف محوله بر آمده و آن را با کیفیت مطلوبی اجرا نماید. لذا در طراحی برنامه علاوه بر مهارت های فنی، تفکر طراحی نیز مورد توجه بوده است. امروزه علم نرم افزار کامپیوتر به سرعت در حال گسترش می باشد و در حقیقت بدون توجه به آن زیان های ناشی از سرمایه گذاری های عظیم در این زمینه و عدم تحقق اهداف مورد نظر را باید تحمل نمود به عبارت دیگر فعالیت های مربوط به نوشتن و اجرای برنامه ها و استفاده نرم افزار های مختلف و پشتیبانی اطلاعات و راه اندازی شبکه و ... در سایه نیروی انسانی متخصص در این زمینه فراهم می گردد. 
 نقش و توانایی :
 • نصب و راه اندازی سیستم کامپیوتر
 • ارزیابی قابلیت نرم افزارها
 • تهیه و اجرای برنامه های مورد نیاز
 • تهیه مستندات مورد نیاز طراحان سیستم و برنامه نویسان سیستم و کاربران سیستم
 • تنظیم برنامه جایگزینی و گسترش امکانات اتاق ریزکامپیوتر
 • تهیه روش های حفاظت از ابزار، نرم افزارهای پایه و برنامه های کاربردی
 • تهیه پشتیبان اطلاعاتی و اطلاعات شبکه
 • تهیه روش های بازسازی و راه اندازی شبکه
مشاغل قابل احراز :
 • مسئول کارگاه های آموزشی
 • مربی آموزشی کامپیوتر
 • مسئول آرشیو نرم افزاری
 • برنامه ساز سیستم های کامپیوتری
 • مستندساز سیستم های کامپیوتری
 • سرپرست اتاق ریزکامپیوتر
 • سرپرست راهبری شبکه های محلی کامپیوتر
 • نصاب و راهبر دستگاه های ریزکامپیوتر
خانم دکتر هاله همایونی
مدیر گروه
07136987-129
haleh.homayouni@gmail.com
سه شنبه تا پنجشنبه ساعت 8-13 ، ساختمان معلم
سید حسن موسوی
کارشناس رشته
07136987-103
شنبه تا چهارشنبه ساعت 8-14.30 ، ساختمان معلم

چارت درسی هر رشته، نقشه راه دانشجویان در هر دوره آموزشی بوده و شامل: درس های پیشنهادی برای هر نیمسال، تعداد واحد پیشنهادی برای هر نیمسال، دروس دارای پیش نیاز و هم نیاز، کد درس ها و ... می باشد. برای استفاده مناسب از چارت درسی به نکات زیر توجه فرماييد:

الف) انتخاب واحد نیمسال اول توسط آموزش دانشگاه صورت میپذیرد، اما انتخاب واحد نيمسالهای بعد توسط دانشجو انجام خواهد شد. اکيداً توصيه میشود که دانشجویان بر اساس چارت درسي رشته خود انتخاب واحد نمايند تا با مشکلی روبرو نگردند؛

ب) دروس هر نیمسال فقط در همان نیمسال ارائه میشود؛

ج) اگر به هر دليل، مایل به اخذ تعداد واحد کمتر یا بیشتری از تعداد مشخص شده در هر نیمسال هستید، حتماً با مدیرگروه خود مشورت کنید؛

د) بعضی از دروس قبل از اخذ شدن توسط دانشجو باید یک سری از شرایط را داشته باشند تا سیستم به دانشجو اجازه اخذ آن درس را بدهد؛ وقتی گفته ميشود درس الف پیش نیاز درس ب  است، به این معنی ميباشد که قبل از برداشتن درس ب حتماً باید درس الف گذرانده شده باشد و وقتی ميگردد دو درس هم نیاز یکدیگر هستند به این معنی است که باید هر دو درس با هم در یک ترم اخذ شوند.

هـ) جهت اخذ مدرک، تمامي دروس قيد شده در چارت درسي و از جمله دروس اختياري بايستي گذرانده شوند.

ي) چارت درسی رشته خود را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

 

لینک دانلود

 

سر فصل دروس هر رشته، برنامه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فن آوری برای آن رشته است، که تعریف، هدف، اهمیت و ضرورت رشته و هم چنین طول دوره و تعداد واحد های درسی لازم برای اخذ مدرک در آن رشته را شامل می شود. انواع دروس (شامل دروس جبرانی، اصلی، تخصصی، اختیاری و عمومی) به همراه عناوینی که در هر درس بایستی تدریس شود در این برنامه موجود است. بعلاوه لیستی از کتاب های معتبر جهت معرفی منبع برای هر درس در این برنامه ها ارایه شده است. اساتید و دانشجویان عزیز می توانند با مراجعه به فایل زیر اطلاعات مناسب و مهمی را در مورد رشته خود به دست آورند.


رکوردی یافت نشد !
مؤسسه آموزش عالی آپادانا از مهر ماه 1387 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همت جمعی از اساتید نمونه و برجسته دانشگاه شیراز فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نموده است. این مؤسسه در حال حاضر در رشته های هنر و معماری، فنی مهندسی و علوم انسانی، در مقاطع مختلف كاردانی و كارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش كشور و هم چنین پذیرش های بدون آزمون این سازمان (بجز در مقطع ارشد)، دانشجو می پذیرد و امیدوار است در سال های آتی دوره های آموزشی خود را در رشته ها و مقاطع دیگر گسترش دهد. كلیه قوانین و مقررات مؤسسه تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدارك تحصیلی دانش آموختگان مؤسسه مورد تأیید رسمی این وزارت می باشد.